Netanyahu njoftoi "sulme edhe më të dhimbshme kundër Hamasit"

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu sot, në një fjalim video në prag të festës hebraike të Pashkës, e cila fillon nesër në mbrëmje, tha se Izraeli "së shpejti do të kryejë sulme më të dhimbshme" kundër grupit palestinez islamik "Hamas" në Rripin e Gazës. , njoftoi DPA.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha sot në një video fjalim në prag të festës hebraike të Pashkës, e cila fillon nesër në mbrëmje, se Izraeli "së shpejti do të kryejë sulme edhe më të dhimbshme" kundër grupit palestinez islamik "Hamas" në Rripin e Gazës. , njoftoi DPA.

Ai vuri në dukje se Hamasi kohët e fundit ka marrë një qëndrim më të fortë për një marrëveshje të mundshme armëpushimi në enklavë dhe lirimin e pengjeve izraelite.

- Në vend që të tërhiqet nga pozicionet e tij radikale, Hamasi tani po përdor ndarjen mes nesh, i guximshëm nga presioni ndaj qeverisë izraelite, në ditët në vijim do të rrisim presionin ushtarak dhe diplomatik ndaj Hamasit, sepse vetëm në këtë mënyrë lironi pengjet dhe arrijmë fitoren tonë, tha Netanyahu.

Autoritetet izraelite kanë njoftuar prej kohësh se po përgatitet një operacion tokësor në qytetin Rafah, në kufirin e Rripit të Gazës me Egjiptin, me arsyetimin se aty fshihen luftëtarët e Hamasit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës