Moti i paqëndrueshëm me reshje lokale shiu të rrëmbyeshëm vazhdon edhe këtë fundjavë

i dashur shi
Mot me shi / Foto: “Shtypi i Lirë” – Dragan Mitreski

Moti i paqëndrueshëm do të vazhdojë edhe gjatë fundjavës dhe gjatë javës së ardhshme pasdite me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Në nivel lokal, proceset do të jenë më intensive në formën e një stuhie të ndjekur nga shira intensivë të rrëmbyeshëm, shkarkime elektrike, erë të fortë dhe kushte për një shfaqje të izoluar breshëri, tha HMRC.

Moti nesër në mëngjes do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, nga mesdita do të jetë jostabile në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje të dendura të rrëmbyeshme, erë të fortë, shkarkesa elektrike dhe paraqitje të izoluar breshëri. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup paradite me diell me vranësira të vogla deri mesatare, pasdite në pjesë të luginës do të jetë jostabile me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erë të fortë dhe kushte për paraqitje të izoluar të breshërit. Temperatura minimale do të zbresë deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës