Lajm i papritur: Novak ковиokovi nuk do të luajë në Masters përfundimtar në Torino?!

Novak Gjokovic sot nisi javën e 345-të në krye të renditjes / foto: EPA-EFE / JUSTIN LANE

Tenisti i parë në renditjen ATP është regjistruar për Masters në Paris, por gazeta italiane "Tutosport" shkruan se komik. Po mendon seriozisht të kapërcejë Masterin përfundimtar që do të mbahet në Torino.

"Tutosport" botoi në faqen e saj të parë këtë javë "Siner do të luajë në Masters përfundimtar", dhe në tekst gazeta shkruan se tenisti italian do të luajë në vend të Novak koviovi ..

Sipas "Tutosport", ковиokovi mendon të përfundojë sezonin pas shfaqjes në Paris dhe të rimbush bateritë e tij për sezonin e ardhshëm, në të cilin qëllimi kryesor do të jetë thyerja e rekordit për numrin e titujve të fituar në Grand Slam, tani për tani Novak, Roger Federer dhe Rafael Nadal kanë pas 20 triumfe në turnetë më prestigjiozë të tenisit.

Moreshtë spekuluar për më shumë se një muaj për Gjokoviçin dhe cilat turne do të luajë dhe cilat do t’i mungojë. Novak vendosi të mos luajë në Masters në Indian Wells, aplikoi për Masters në Paris (1.11-7.11), dhe tani "Tutosport" shkruan se tenisti serb nuk do të luajë në turneun e fundit të këtij viti.

Video e ditës