Pa paqe për Taylor Swift: Njeriu që përndiqte këngëtaren përfundoi në gjykatë

Taylor Swift
Taylor Swift në gala "Time 100" / 23 Prill 2019 / Foto: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Joshua Christian nga Bruklini i SHBA-së akuzohet se ka përndjekur këngëtaren e njohur. Ai akuzohet se ka thyer një nga banesat e Taylor Swift në Nju Jork më 26 mars dhe se ai e kërcënoi atë intercom më 12 qershor.

Ai ishte edhe në shtëpinë e këngëtares në Tenesi, por data nuk dihet.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Taylor Swift (@taylorswift)


Të shtunën, Christian doli para gjykatës për këto akuza dhe gjatë dëshmisë së tij bëri një tjetër skandal. Domethënë, ai u tërbua dhe kërkoi që të lihej të largohej nga avokati i caktuar nga gjykata dhe të përfaqësonte veten.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Taylor Swift (@taylorswift)

“A jeni shakaxhinjtë më të mëdhenj të historisë apo jeni serioz?” bërtiti ai në gjykatë.

Joshua dyshohet se e ndoqi Taylor-in për muaj të tërë. Ai rrinte përgjuar para shtëpisë dhe priste që ajo të shfaqej. I denoncuari tashmë është i njohur në polici për drejtim të mjetit me dhunë.

Video e ditës