Asnjë gol për Ronaldon

foto: EPA-EFE/JOSE COELHO

Portugalia mposhti 2-0 Uruguain dhe siguroi një vend në XNUMX/XNUMX e Botërorit të Katarit, por kjo nuk do të thotë se gjithçka është mirë në përzgjedhje.

Cristiano Ronaldo u gëzua në minutën e 54-të, duke ndarë gëzim të jashtëzakonshëm pasi shënoi, por në fund FIFA ia dhuroi golin Bruno Fernandes sepse sipas rishikimit të videos, dukej qartë se Ronaldo nuk e preku topin pas krosimit të Fernandes.

Video e ditës