Dikush hakoi llogarinë e Matthew Perry në X

Foto: Printscreen/ Instagram/matthewperryfoundation

Profili i aktorit të ndjerë amerikan Matthew Perry е objektiv i hakerëve. Objektivi i sulmit të hakerëve duket se ka qenë Fondacioni, e cila u themelua për nder të yllit të "Friends", pasi një lidhje dhurimi e shfaqur në krye të faqes së rrjetit social ridrejtoi donatorët në një faqe të rreme që mbledh donacione nëpërmjet kriptomonedhës, thuhet në të. “Sky News”.

Foto: Printscreen/ Instagram/matthewperryfoundation

Profili i Fondacionit Matthew Perry në Instagram postoi: “Ne jemi informuar se faqja zyrtare X e Matthew është hakuar dhe po i ridrejton përdoruesit në një faqe të rreme që mbledh donacione përmes kriptomonedhës.

Ju lutemi mos dhuroni përmes kësaj faqeje dhe mos shpërndani postime false në rrjetet sociale. E vetmja faqe interneti e lidhur me Fondacionin është 'MatthewPerryFoundation.org', që do të thotë se ne marrim vetëm donacione nëpërmjet saj."

“Kjo është e vetmja llogari zyrtare e Fondacionit Matthew Perry në Instagram dhe ne postojmë vetëm informacione zyrtare. Prandaj, ju lutemi raportoni llogaritë e rreme dhe mos dërgoni donacione përmes asnjë kanali tjetër përveç MatthewPerryFoundation.org. #MatthewPerry,” paralajmëroi ai.

Në dhjetor, vdekja e Perry u cilësua si një aksident për shkak të një "efekti akut të konsumit të ketaminës". Aktori, i njohur më së shumti për rolin e tij si Chandler Bing në komedinë hit amerikane Friends, u gjet i vdekur në banesën e tij më 28 tetor.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës