Horoskopi javor (6 shkurt - 12.2 shkurt): Kujdes me financat

horoskopi javor
Çfarë parashikojnë yjet për këtë javë? Ilustrimi: SP. / Foto: NASA, RawPixel

Dash

Zhvillimet financiare mund të zhvillohen në favorin tuaj, por mund t'ju duhet të kërkoni ndihmë nga një person nga mjedisi juaj. Kur bëhet fjalë për qëllimet ose planet tuaja të biznesit, më pak është më shumë. Do t'ju duhet durim dhe shumë pushim. Rishikoni idetë dhe bisedat që kanë ndodhur këtë javë mes jush dhe partnerit tuaj.

Dem

Ju mund të keni nevojë të rinegocioni disa partneritete biznesi, veçanërisht nëse përfshin paratë tuaja. Përdoreni këtë javë për t'i menduar gjërat përpara se të merrni një vendim përfundimtar. Nëse ndiheni të nënvlerësuar ose të paguar më pak, është koha të filloni të punoni për të. Mos lejoni që frika t'ju ndalojë.

binjakë

Është koha të përpiqeni të vendosni një ekuilibër më të shëndetshëm midis asaj se sa bëni për të tjerët dhe sa bëni për veten tuaj. Kur bëhet fjalë për vetë-përmirësim, mos u bëni kaq të ashpër me veten. Për sa i përket reputacionit, kini kujdes se si e prezantoni veten. Një javë e përkryer për të përfunduar të gjitha detyrat që i keni shtyrë prej kohësh.

Kancer

Autenticiteti është tema kryesore e kësaj jave, kështu që është koha të ndaloni së nënvlerësuari veten. Përdorni dhuratat tuaja. Kur bëhet fjalë për partneritetet, është koha të tërhiqeni dhe t'i lini të tjerët të merren me problemet e tyre. Keni nevojë për pushim.

Dashuri

Problemet që lidhen me shtëpinë dhe familjen mund të përshkallëzohen, ndaj do të jeni të detyruar t'i zgjidhni ato. Për sa i përket shëndetit tuaj, ngadalësoni dhe dëgjoni trupin tuaj. Ju mund të keni nevojë të rivlerësoni miqësitë tuaja. Kujdes paratë tuaja.

Virgjëresha

Ju mund të merrni një vlerësim për një punë për të cilën keni bërë shumë përpjekje. Por në të njëjtën kohë, ju kërkohet të jeni më të kujdesshëm kur zgjidhni se sa përgjegjësi do të merrni përsipër. Vetëm për shkak se ju mund të bëni diçka nuk do të thotë që ju duhet. Mos i kaloni kufijtë tuaj.

Peshorja

Ju kërkohet të jeni vendimtar për një çështje të rëndësishme financiare, por mund t'ju duhet të hiqni dorë nga diçka që mendoni se është e rëndësishme dhe që nuk është. Vlera juaj, identiteti juaj dhe rruga juaj nuk janë të lidhura me produktivitetin që jeni. Kontrolloni kredencialet tuaja.

Akrepi

Kjo javë është perfekte për të hedhur një hap të rëndësishëm, veçanërisht nëse ka të bëjë me marrëdhënie jo të shëndetshme ose dinamika familjare. Ju gjithashtu mund t'ju duhet të rishqyrtoni disa ide dhe qëndrime të forta. Kujdes me financat.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave do të duhet të kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale. Ndoshta është koha për të hequr dorë nga diçka ose dikush pas të cilit jeni të fiksuar. Partneritetet dhe marrëveshjet duhet të rishqyrtohen ose ribëhen. Mbani paratë tuaja.

Bricjapi

Ju mund të merrni një ide kreative për një projekt ose mund të bëni një hap krijues përpara. Megjithatë, kur bëhet fjalë për pjesën tjetër të projekteve në të cilat jeni përfshirë, mund të jetë koha për të bërë një hap të madh prapa nga disa. Mirëqenia juaj e kërkon atë.

Ujori

Mund të përjetoni një fitore financiare këtë javë nëse paratë që keni pritur janë aty, por kujdes nga shpenzimet e papritura. Ndërkohë, ju duhet të gjeni mënyra më të mira për të përballuar stresin. Të ndihesh i kënaqur është një nga ato mënyra. Është koha për të rimenduar romancën tuaj.

Peshqit

Gjatë kësaj jave ju duhet të tërhiqeni dhe të bëni më pak për të ndihmuar të tjerët ose për të bërë diçka për ta dhe përqendrohuni në kërkimin e mënyrave se si mund të bëni diçka më shumë për veten tuaj. Rivlerësoni dinamikën e marrëdhënieve tuaja familjare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës