“Java e Rodosit”: Pushime falas për turistët që lanë hotelet e tyre gjatë zjarreve të vitit të kaluar

Foto: Ekrani i printimit

Turistët që u detyruan të largoheshin nga hotelet e tyre në ishullin grek të Rodosit korrikun e kaluar, kur shpërtheu zjarri në pyll, kanë të drejtë për një pushim njëjavor në ishull me akomodim falas, shkruan gazeta “Kathimerini”.

Përdoruesit, pavarësisht kombësisë së tyre, mund të hyjnë në platformën https://vouchers.gov.gr/rodos-week dhe të aplikojnë për kupona financiarë për hotelet në Rodos, si pjesë e promovimit të shtetit grek "Java e Rodos", shkruan BNT. portal.

Përdoruesit mund të sigurojnë një qëndrim falas për shtatë ditë dhe gjashtë net radhazi në Rodos dhe në një hotel sipas zgjedhjes së tyre midis pjesëmarrësve të promovimit në një nga dy periudhat e mëposhtme - ose në pranverë, nga tani deri më 31 maj, ose në vjeshtë, nga 1 tetori në 15 nëntor të këtij viti.

Në varësi të llojit të hotelit dhe kategorisë së dhomave në të cilat kanë qëndruar gjatë zjarreve, përdoruesit mund të zgjedhin akomodimin e duhur nga lista e hoteleve. Vihet re se gjatë zgjedhjes së një hoteli do të merret parasysh disponueshmëria e tyre, në mënyrë që të mos tejkalohet disponueshmëria e përcaktuar nga hoteli për periudhën përkatëse.

Platforma Rhodes Week përfshin të gjithë informacionin e nevojshëm në anglisht dhe greqisht, duke përfshirë pyetjet e bëra shpesh.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës