Neda Ukraden me një linjë perfekte në dekadën e tetë: E dua sistemin e humbjes së peshës "Lipo" sepse jep rezultate të shpejta

nuk vidhet
Neda Ukraden / Foto: Promo

Pasi shtoi disa kilogramë më shumë gjatë krizës së koronës dhe izolimit në shtëpi, kur pjesën më të madhe të kohës e kalonte në kuzhinë, këngëtarja shkriu me shpejtësi depozitat dhjamore me ndihmën e "Lipo"Ilaçet dhe dieta e liposuksionit.

Me paraqitjen e saj në dekadën e tetë të jetës, këngëtarja legjendare Neda e Vjedhur mund ta kenë zili kolegët e saj dy herë më të rinj. Ajo thotë hapur se për periudhën e pandemisë, kur ritmi i saj i përditshëm ndryshoi ndjeshëm, ndryshoi edhe shigjeta e peshores - ajo u ngjit lart.

Më pas ajo ndezi alarmin, vendosi të humbasë kilogramët e tepërt dhe zgjedhja ra në dietën tashmë të testuar me liposuksion, të cilën Neda thotë se e praktikon sa herë shton në peshë, sepse jep rezultate të shpejta. Duke llogaritur në këtë trajtim diete, ajo nuk e lejoi kurrë veten të shtonte shumë peshë, por gjithmonë reagonte në kohë. Kështu edhe këtë herë.

“Vendosa të humbas peshë me ndihmën e një diete të provuar me liposuksion. Çdo katër orë pija pije të shëndetshme dhe zakonisht haja mish dhe shumë sallatë. Më pëlqen të gatuaj peshk, ndaj është shpesh në menunë time. Unë nuk jam dikush që ha zakonisht shumë, kështu që kjo dietë nuk më shqetësoi. Kam humbur katër kilogramë në një kohë shumë të shkurtër dhe tani jam plotësisht e kënaqur me pamjen time”, është mburrur këngëtarja.

Neda, e cila ka edhe nipër e mbesa, njihet si një femër e kuruar e cila është kujdesur gjithmonë për pamjen e saj. Ajo thotë se kur ishte më e re, humbja e peshës ishte e lehtë, por sot kur asgjë nuk ndihmon, ja ku është dieta me liposuksion.

“Gjatë këtyre viteve mundohem që së pari të kujdesem për shëndetin tim, e me këtë edhe pamjen time. Kur konstatoj se jam mbipeshë, telefonoj menjëherë mikun tim nutricionist Kenan Mandra për të më sjellë pudrat e mia “Lipo”, me të cilat e kthej linjën në një kohë të shkurtër. Më pëlqen ai sistem për humbje peshe, sepse jep rezultate të shpejta, dhe nuk ndihem i rraskapitur dhe nuk kam uri gjatë regjimit. Mundohem të ha ushqime mesdhetare, e përgatis në atë mënyrë që çdo gjë të zihet ose të zihet, ndërsa ushqimi duhet të jetë i freskët. Është e rëndësishme për mua të qëndroj në formë të mirë. Ndihem mirë tani që kam hedhur ëmbëlsirat dhe ushqimet e tjera jo të shëndetshme. “Kam shumë më tepër energji, ndaj e kam më të lehtë të kryej përgjegjësitë e mia të biznesit”, thotë Neda.

E pyetur nëse ka rituale të veçanta të kujdesit, ajo përgjigjet:

“Mëngjesin e nis me një gotë ujë të vakët, në të cilin shtrydh gjysmën ose një limon të plotë. I shtoj shafran i Indisë dhe pi një kapsulë GE132. “Pastaj pi një filxhan të madh kafe turke pa sheqer dhe gjatë kësaj kohe lexoj mesazhet, shikoj lajmet dhe më pas bëj ushtrime në mëngjes”.

Programoni një konsultë dhe konsultim falas në Lipo Diet Center të International Health Macedonia (Rruga Dimitrie Cupovski 22, përballë ish-McDonald's) ose telefononi në 02 3151714, 070 535033. Protokolli i humbjes së peshës mund të Ju gjithashtu mund të porosisni në adresën tuaj të shtëpisë.

 

 

* EJANI

Video e ditës