Marrëveshjet për Egjiptin nuk janë anuluar nga turistët tanë pasi një peshkaqen vrau një rus në plazh

Hurghada, sulm peshkaqeni/Foto: Twitter/Screenshot

Asnjë aranzhim i ri nuk rezervohet nga oferta që kemi, por as ato të rezervuara nuk anulohen, thonë disa nga agjencitë turistike në vend pasi një peshkaqen sulmoi dhe vrau një turist rus në Egjipt.

- Ne kemi vite që punojmë në Egjipt dhe ky është një incident që ka ndodhur fatkeqësisht me pasoja fatale. Ne kemi çarter për në Hurghada dhe operojmë disa hotele. Disa nga ata që kanë paguar për aranzhimet kanë raportuar se mund të anulohet udhëtimi, por deri më tani askush nuk ka ardhur në agjenci - thonë në një agjenci në qendër të Shkupit.

Përkatësisht, një turist nga Rusia Vladimir Popov (23) ka vdekur në resortin egjiptian Hurghada. Ngjarja ka ndodhur në një plazh publik dhe peshkaqeni që e bëri copë-copë u kap dhe u vra menjëherë pas kësaj. Një ditë pas sulmit të peshkaqenit tigër, plazhet në Hurghada u mbyllën për notarët dhe të gjitha turnet e zhytjes u anuluan. Sipas informacioneve, në atë pjesë ku ka notuar turisti rus nuk është lejuar noti.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës