'Nuk dola nga shtëpia për një vit': Taylor Swift flet për incidentin famëkeq të telefonatës së Kanye-s

Foto: Instagram/Taylor Swift

Këngëtarja e njohur në mbarë botën, Taylor Swift në një intervistë për revistën e re "Koha", e cila e quajti personin e vitit, foli hapur për pasojat psikologjike të grindjeve të saj me Kim Kardashian dhe Kanye West dhe kritikoi industrinë e muzikës për trajtimin e saj ndaj yjeve të rinj të popit, shkruan The Independent.

Ajo iu drejtua pasojave nga Kim Kardashian duke publikuar telefonatën famëkeqe të vitit 2016 mes këngëtares dhe Kanye West.

Këngëtarja e re foli sinqerisht për telefonatën e zbuluar – e cila me sa duket ishte një diskutim për këngën kontroverse të West “Famous”.

Veçanërisht, në vitin 2016, Kardashian publikoi klipe të një bisede midis burrit të saj të atëhershëm dhe Swift-it, në të cilën ylli i popit dukej se miratonte tekstet e West për të në këngën e tij.

Në këngë, West këndoi: "Ndjehem sikur unë dhe Taylor ende kemi seks / e bëra atë të famshme". Por pas publikimit të këngës, një përfaqësues i Swift mohoi raportet se ajo e kishte miratuar ndonjëherë tekstin. Kur një version i pa redaktuar i bisedës u publikua në vitin 2020, u zbulua se ajo nuk e miratoi vargun f***ing.

Duke folur për Time, Swift tha se kur Kardashian lëshoi ​​telefonatën, mendoi se ishte një moment "vdekje në karrierë".

Ajo vazhdoi të shpjegoi sesi telefonata ndikoi në reputacionin e saj, duke pretenduar se Kim Kardashian e modifikoi kasetën dhe më pas e postoi për t'u treguar të gjithëve se ajo ishte një gënjeshtare.

Swift kujtoi se si telefonata e zbuluar në vitin 2016 ndikoi gjithashtu në shëndetin e saj mendor, madje ajo u zhvendos në një shtëpi të re për t'u fshehur nga sytë e publikut. Ajo gjithashtu përshkroi se si incidenti ndikoi në marrëdhëniet e saj me njerëzit përreth saj.

“Më çoi psikologjikisht në një vend që nuk kisha qenë kurrë më parë. U transferova në një vend të huaj. Prej një viti nuk dola nga shtëpia që mora me qira. Kisha frikë të merrja telefonata. Unë i largova shumicën e njerëzve në jetën time, sepse nuk i besoja më askujt. Unë rashë vërtet, shumë fort, "tha Taylor.

Në mars 2020, kur biseda e plotë telefonike mes Swift dhe West u zbulua në internet, këngëtari fillimisht doli për të akuzuar reperin dhe gruan e tij të atëhershme për "redaktim dhe manipulim" të pjesëve të telefonatës që u publikuan në 2016.

Kardashian më vonë u përgjigj në Twitter dhe pretendoi se ajo "nuk e ka redaktuar kurrë kasetën" e telefonatës së vitit 2016, më pas vazhdoi të shpjegojë pse ajo po i vinte në mbrojtje burrit të saj të atëhershëm.

Edhe pse Swift e ka kapërcyer grindjen e saj me West, ajo është dukur se i ka bërë disa referenca delikate reperit në raste të ndryshme.

Kur ajo ishte gati të fillonte performancën e saj të "Champagne Problems" gjatë një prej koncerteve të saj të Eras në Mexico City në gusht, Swift u ndërpre nga fansat duke brohoritur emrin e saj.

Si përgjigje, ajo shprehu se sa mirënjohëse ishte për këtë lloj ndërprerjeje në krahasim me të tjerët, duke aluduar kur West u ngjit në skenë gjatë MTV Video Music Awards 2009 dhe ia rrëmbeu mikrofonin. teksa mbante fjalimin e saj për çmimin për " Videoja më e mirë nga një artiste femër”.

FOTO | Taylor Swift është personi i vitit nga Time Magazine: Ky është momenti më krenar dhe më i lumtur i jetës sime

"Taylor Swift dhe bota e saj": Harvard do të mësojë për ndikimin global të këngëtares

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës