Një tifoz i Nantes u godit me thikë për vdekje përpara derbit të Ligue 1

Foto: EPA-EFE / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Një tifoz i Nantes francez është vrarë dje në një përleshje me tifozët e Nicës para ndeshjes mes këtyre dy skuadrave në kampionatin francez.

Drejtuesit e Nantes kanë bërë të ditur se një tifoz i tyre është goditur disa herë me thikë dhe ndonëse mjekët kanë ndërhyrë, nuk kanë arritur t'i shpëtojnë jetën. Gazeta franceze “L’Equipe” raporton se ai ishte pjesëtar i brigadës Loire, grupi famëkeq i tifozëve që mbledh fansat më të zjarrtë.

Tifozi ishte 31 vjeç dhe u godit me thikë nga pas. Sipas disa mediave, vrasësi fillimisht ka ikur, e më pas është denoncuar vetë në komisariat. Ndeshja përfundoi me fitoren 1:0 të Nantes, e cila kështu mbeti në pozitën e tetë në tabelë, Nice është në vendin e dytë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË