Arsyeja në shkollën fillore të Prilepit kapet me “substancë me gunga të bardha”

Foto: Ministria e Brendshme / ilustrim

Policia e Manastirit ka ndaluar 54-vjeçarin V. E nga Prilepi, përndryshe mësues në një shkollë fillore, tek ai është gjetur një “lung të bardhë”, ka thënë policia.

Prilepi është arrestuar dhe pas dokumentimit të rastit kundër tij do të bëhet kallëzim përkatës, njofton MPB.

Rasti vjen vetëm pak ditë pasi një aksion i madh policor në Shkup arrestoi një mësues të shkollës fillore, i cili, sipas policisë, ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës