Së shpejti në Netflix: Seriali dokumentar për jetën familjare të Harry dhe Megan

megan markl
Megan Markle dhe Princi Harry / Foto: EPA-EFE / REMKO DE WAAL

Netflix do të publikojë një seri dokumentarësh në bashkëpunim me princin Harry dhe Megan Markle në stilin e “shtëpisë me Dukën dhe Dukeshën e Sussex”, zbulon ai Faqja Gjashtë.

Insajderët e Hollivudit janë të emocionuar për shfaqjen, por ndërsa drejtuesit e Netflix do të dëshironin që seriali të publikohej deri në fund të vitit për t'u përshtatur me kujtimet e pritshme të Harrit, Sussex do të preferonte që ai të transmetohej vitin e ardhshëm.

“Koha është ende duke u diskutuar, gjërat janë në ajër”, tha një producent i njohur.

Sussex, i cili nënshkroi një marrëveshje shumë milionëshe me shërbimin e transmetimit në 2020 pasi u transferua në Shtetet e Bashkuara, u monitorua nga kamerat muajin e kaluar në Holandë në Lojërat Invictus - lojërat globale të Harry-t për ushtarët e plagosur dhe të plagosur. Netflix po realizon një dokumentar për ngjarjen të quajtur “Heart of Invictus”.

megan markl
Megan Markle dhe Princi Harry / Foto: EPA-EFE / Mischa Schoemaker /

Por dokumentari është lënë në hije nga një tjetër projekt që do të theksohet shumë. Kamerat u lejuan të filmonin në shtëpinë e tyre në Montecito, Kaliforni dhe iu bashkuan dukës në udhëtimin e tyre në Nju Jork shtatorin e kaluar.

"Unë mendoj se është e drejtë të thuhet se Netflix po fiton një kilogram mish," tha një burim i lartë i Hollivudit për Page Six.

Nuk dihet ende se çfarë do të bëjë ai pas largimit nga posti.

VIDEO | Babai i Megan Markle: Princi Harry idiot dhe i butë, martesa e tyre do të shpërbëhet

Video e ditës