Napoli dhe Elmas "katër nga katër", Spalletti as që mendon për Scudetton

Napolitët aktualisht janë në krye të Serie A përpara gjigantëve të Milanit / Udine, Itali / 20 shtator 2021 / Foto: EPA-EFE / GABRIELE MENIS

Pas katër xhirove të luajtura në kampionatin më të fortë italian këtë sezon, skuadra e Napolit është në vendin e parë me vetëm 12 pikë maksimale (diferenca e golave ​​10: 2), përpara Interit dhe Milanit pas 10, të cilat gjithashtu janë të pamposhtura.

Mbrëmë, klubi i lojtarit të kombëtares maqedonase Elif Elmas arriti një triumf të ri në Serie A në vizitën në Napoli me një rezultat bindës 0: 4.

Trajneri i napolitanëve, Luciano Spalletti Edhe pse lojtarët e tij aktualisht renditen të parët në tabelë, ai as nuk dëshiron të mendojë për Scudetto -n pranë gjigantëve të Milanit.

- Kemi një rrugë të gjatë për të bërë deri në fund të kampionatit, por patjetër që kemi cilësi. Ndoshta na mungojnë lojtarët me të cilët mund të bëjmë ndryshime cilësore dhe duhet të mbajmë një ritëm të lartë. Pyetja kryesore është se sa gjatë mund të qëndrojmë me futbollin në këtë nivel, kjo bën një ndryshim në fund - tha Spalletti.

"Diamanti" ynë i futbollit Elmas ka katër paraqitje që nga fillimi i sezonit me një gol në fitoren në shtëpi ndaj Venecias. Hera e fundit që Napoli ishte kampion i Italisë ishte në vitin e largët 1990.

Video e ditës