Sulmuesi i Rushdit po mbahet në paraburgim për tentativë vrasje

FOTO: Salman Rushdie pas sulmit rrugës për në spital - EPA EFE/@HoratioGates3

Burri i dyshuar se ka goditur me thikë shkrimtarin britanik Salman Rushdie po mbahet pa lirim me kusht pasi akuzohet për tentativë vrasje dhe sulm, tha sot policia e Nju Jorkut.

Sulmuesi i dyshuar, 24-vjeçari Hadi Matar nga Fairview, New Jersey, u transportua sot në burgun e qarkut Chautauqua.

Video e ditës