Sulmohet baza amerikane në Siri: Të paktën pesë raketa janë lëshuar nga territori i Irakut

REUTERS/Firas Makdesi

Të paktën pesë raketa u hodhën nga qyteti irakian Zuma drejt një baze ushtarake amerikane në verilindje të Sirisë, thanë për Reuters dy burime irakiane të sigurisë.

Sulmi ndaj forcave amerikane është i pari që nga fillimi i shkurtit, kur grupet e mbështetura nga Irani në Irak përfunduan sulmet ndaj trupave amerikane, raportoi Reuters.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës