Sulm në Berlin: Ai aktivizoi një granatë në një ndërtesë dhe më pas preu viktimat me thikë

Foto: EPA/EFE / Philip Singer

Një 61-vjeçar gjerman u arrestua pasi plagosi tre persona me një thikë dhe një granatë dore që shpërtheu në hyrje të një pallati banimi në Berlin.

Ai shpërtheu granatën në lagjen Reinikendorf dhe plagosi dy gra të moshës 42 dhe 48 vjeç, si dhe një burrë 61-vjeçar, raporton AP.

Pas shpërthimit, i dyshuari ka vrapuar drejt viktimave dhe i ka sulmuar dhe plagosur me thikë.

Të tre viktimat u dërguan në spital.

Policia ndaloi për pak kohë sulmuesin pranë pallatit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës