Më e ngrohta në Dojran është matur 18 gradë

Foto: Wikipedia

Temperatura më e ulët mëngjesin e sotëm është matur në Lazaropole 7 gradë Celsius, ndërsa më e larta 18 gradë në Dojran.

Nga HMRC bëjnë të ditur se janë matur 8 gradë në Berovë, 10 Popova Shapkë, 11 Kriva Pallankë, Mavrovi Anovi, 12 Ohër, Manastir, Pretor, 13 Kumanovë, Dibër, Krushevë, 14 Tetovë, Prilep, Strumicë, 15 Shkup-Petrovec, Demir 16. , Shtip, Veles, 17 Vinicë dhe Kavadar, XNUMX Shkup-Zajçev Rid, Gjevgjeli.

Gjatë natës moti ka qenë i kthjellët me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Paraditen e sotme mbizotëron mot me diell, në pjesët lindore me vranësira të ulëta deri në mesatare.

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Pasdite në zonat malore do të ketë kushte për reshje lokale të shkurtra shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 27 deri në 35 gradë. UV=8

Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 34 gradë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës