Më e ngrohta të enjten, të premten dhe të shtunën, temperaturat deri në 39 gradë

Mot i nxehtë / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Moti nesër do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa pasdite kryesisht në zonat malore do të ketë kushte për
dukuri e izoluar lokale e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimës.

Temperatura do të arrijë deri në 38 gradë. Më pas pritet mot stabil dhe shumë i ngrohtë.

Më e ngrohtë do të jetë sidomos në juglindje të enjten, të premten dhe të shtunën ku temperaturat parashihen të arrijnë deri në 39 gradë.

Të enjten gjatë ditës do të fryjë erë kryesisht veriore për pak kohë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës