Futbollisti më i vjetër në botë bëri një transferim në moshën 55-vjeçare

Kazuyoshi Miura do të luajë futboll në dekadën e gjashtë të jetës së tij / foto: AFLO / Profimedia

Japonezët Kozuyoshi Miura njihet si futbollisti më i vjetër sepse në moshën 55 vjeçare vazhdon të luajë në nivel profesional dhe për momentin nuk ka ndërmend të pensionohet.

Sot Miura bëri një transferim dhe atë në radhët e ligës së dytë portugeze, Oliveriense. Është konfirmuar se Miura ka kaluar kontrollet mjekësore dhe po vjen në këtë klub si lojtar i huazuar.

Synimi i Oliveirense është të përfundojë në mesin e më të mirëve sezonin e ardhshëm, ndaj do të përpiqet të ndihmojë.

Miura e filloi karrierën e tij në vitin 1982 në Shizuoka. Më vonë, ai kaloi tetë vjet në Brazil, pas së cilës u kthye në atdheun e tij.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës