Aktori më i vjetër i lojës Squid i akuzuar për ngacmim seksual

Foto: Squid Game / Instagram @squidgame_netflix

Aktori korean Oh Jong-soo, i njohur për rolin e tij si Lojtari 001 në serialin hit të Koresë së Jugut Lojë me kallamar, u akuzua për sjellje të pahijshme seksuale, dhe më pas u lirua pa paraburgim.


Siç përcjell "Shumëllojshmëri", Prokurorët në Suyon, një qytet afër Seulit, zbuluan të premten se kishin akuzuar Oh Jong-soo një ditë më parë. Me sa duket, Aktori 78-vjeçar preku trupin e një gruaje në mënyrë të papërshtatshme në mesin e vitit 2017.

Viktima e supozuar ka paraqitur fillimisht një kallëzim në polici kundër aktorit në dhjetor të vitit të kaluar. Megjithatë, çështja u mbyll në prill pa akuza kundër Oh Jong-soo, por u rihap me kërkesë të viktimës.


Oh Jong-soo mohoi të gjitha akuzat pasi u mor në pyetje nga prokurorët.

“Unë thjesht e mbajta dorën e saj ndërsa e çoja rreth liqenit. Kërkova falje sepse ajo tha se nuk do të bënte bujë për këtë, por kjo nuk do të thotë që unë i pranoj akuzat,” tha ai.

Roli i tij në Lojë kallamar i solli një shpërblim Një Glob i Artë për "Aktorin më të mirë në rol dytësor në një serial", së bashku me një nominim për Emmy.

Serialet e Koresë së Jugut thyejnë rekorde: Squid Game në rrugën e duhur për t'u bërë seriali më i suksesshëm i Netflix

Si e zbuloi seria "Squid Game" e vërteta e tmerrshme për botën në të cilën jetojmë?

VIDEO | Janë publikuar ngacmimet e para për sezonin e dytë të “Squid Game” dhe detajet e sezonit të ardhshëm

 

Video e ditës