Dita më e lumtur e javës për çdo shenjë të zodiakut

Versajë, Foto: Flickr

Dash

Dita më e lumtur: e martë, 24 maj

Planeti juaj sundues Marsi po kthehet më në fund te Dashi, duke krijuar ndjenjën se edhe ju po ktheheni në shtëpi. Edhe pse muajt e fundit mund të kenë qenë të vështirë, tashmë është e qartë se gjërat do të ndryshojnë.

Dem

Dita më e lumtur: e shtuna, 28 maj

Çdo gjë që lidhet me dashurinë, duke përfshirë atë se si ndiheni për veten, do të jetë më e lehtë tani që Afërdita është kthyer në shenjën e saj të Demit. Si shenjë e zodiakut që sundon këtë planet, mund të jetë e errët dhe e stuhishme ndërsa Venusi udhëton nëpër zodiak.

binjakë

Dita më e lumtur: e diel, 29 maj

Hëna e re në shenjën e Binjakëve bie më 30 maj, por festohet në prag si shumica e ngjarjeve hënore. Hënat e reja mund të mos kenë aq shumë prani në qiell sa hënat e plota, por ato kanë magji të qetë.

Kancer

Dita më e lumtur: e martë, 24 maj

Lajmi po shkon te Peshqit sot, duke ju ftuar të ktheheni te vetja për të krijuar më shumë autenticitet. Zgjidhini sfidat që ju bënë të dyshoni për dritën tuaj, në mënyrë që të shkëlqeni vërtet.

Dashuri

Dita më e lumtur: e diel, 29 maj

Hëna e nis ditën në Demi, duke ju lejuar të ndihmoni të balanconi disa nga emocionet me të cilat keni përballuar, që lidhen me karrierën dhe statusin tuaj shoqëror.

Virgjëresha

Dita më e lumtur: e martë, 24 maj

Ju keni një dhuratë unike që askush tjetër nuk mund ta zotërojë. Ndërsa Vesta, asteroidi që kontrollon dritën tuaj të brendshme, kthehet te Peshqit, ju gjithashtu duhet të jeni në gjendje të hyni në një shtresë më të thellë të autenticitetit.

Peshorja

Dita më e lumtur: e mërkurë, 25 maj

Ndërsa Marsi lëviz më i fortë te Dashi, do të ndiheni të frymëzuar fort për të filluar të jetoni jetën sipas kushteve tuaja. Kjo do të sigurojë edhe më shumë qartësi në marrëdhëniet tuaja.

Akrepi

Dita më e lumtur: e shtuna, 28 maj

Ju hyni në momentin më të mirë për dashurinë dhe marrëdhëniet ndërsa Venusi kthehet në shtëpi te Demi. Kjo shenjë e tokës tashmë sundon këtë zonë për ju, kështu që mund ta gjeni lehtësisht lumturinë në dashuri.

Shigjetari

Dita më e lumtur: e diel, 29 maj

Fokusi kohët e fundit ka qenë në marrëdhëniet tuaja dhe jetën në shtëpi. Hëna e re në shenjën e Binjakëve ju jep një fillim krejtësisht të ri në këtë fushë të jetës tuaj me një paralajmërim se do të duhet të filloni nga vetja.

Bricjapi

Dita më e lumtur: e diel, 29 maj

Ju duhet të balanconi bazën dhe praktikën me aftësinë për të shprehur veten në mënyrë autentike. Merrni një shans sot dhe pranoni atë që jeni, jo atë që mendoni se duhet të jeni.

Ujori

Dita më e lumtur: e diel, 29 maj

Hëna në Demi ju ndihmon të rilidhni ndjenjat tuaja për shtëpinë dhe familjen për të qëndruar në një mendje me këtë pjesë të vetes ndërsa energjitë fillojnë të ndryshojnë.

Peshqit

Dita më e lumtur: e martë, 24 maj

Lajmet tek Peshqit do ju bëjnë të rrezatoni një shkëlqim të brendshëm. Ju jeni më të sigurt dhe të sigurt në vetvete, që do të thotë se tani që nuk keni asgjë për të provuar, ka shumë për të jetuar më në fund.

Video e ditës