FOTO | Pamjet më të famshme në ndarjen e çmimeve Grammy - nga fustani i tejdukshëm i Jennifer Lopez deri te veza e Lady Gaga-s

Foto: Profimedia/Printscreen Facebook/Twitter

Çdo vit, Grammy Awards mbledh në një vend yjet më të mëdhenj të muzikës, për të marrë çmimet më prestigjioze të muzikës për vitin e kaluar.

Përveç festimit të muzikës, eventi gjithmonë nënkupton prezantimin e tendencave të reja të modës dhe magjepsjes, duke i bërë yjet të hyjnë në histori si ikona të modës. Dhe ndërsa ne jemi ende duke i renditur përshtypjet e edicionit të 65-të të Grammy-t të këtij viti, mund të shohim pas publikimet më mbresëlënëse të modës të viteve.

Foto: Printscreen - Instagram

Dolly Parton, 1977

Dolly Parton dukej si një kukull e vërtetë Barbie në Grammy 1977, e veshur me një jumpsuit verbues ngjyrë rozë të shoqëruar me grim rozë dhe sigurisht flokët e saj ikonë biondë voluminoze.

Foto: Printscreen – Dolly Parton / Facebook

Princi, 1988

Gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë, Prince ka shtyrë gjithmonë kufijtë kur bëhet fjalë për stilin e tij. Kështu ishte në edicionin e 30-të të Grammy Awards në 1988. Ai u shfaq me një kostum të bardhë me pika të zeza, shoqëruar me të njëjtat taka të larta dhe doreza bardh e zi.

Foto: Printscreen – Pinterest

Jennifer Lopez, 2000 vjeç

Jennifer Lopez fjalë për fjalë bëri histori me paraqitjen e saj në Grammy Awards 2000. Ajo kishte veshur një fustan të gjatë në nuancat e gjelbër, me një dekolte të thellë poshtë kërthizës. CEO i Google, Eric Schmidt thotë se njerëzit ende kërkojnë për foto të fustanit, dhe dikur ishte artikulli më i kërkuar në Google.

Foto: Printscreen – Twitter

Britney Spears, 2000

Britney Spears dukej si një aktore e një filmi klasik të Hollivudit, frymëzuar nga Marilyn Monroe. Ndjesia e pop-it verboi me një fustan të bardhë nga Randolph Duke, një pallto leshi nga Oscar De La Renta dhe kompletoi pamjen e saj me një gjerdan diamanti argjendi.

Foto: Printscreen – Twitter

Lady Gaga, 2010

Lady Gaga u shfaq në çmimet Grammy 2010 me një veshje të frymëzuar nga hapësira që dukej vërtet jashtë kësaj bote. Ajo kishte veshur një fustan skulpturor Armani të shoqëruar me këpucë të pazakonta me platformë të lartë. Ajo mori dy çmimet e para Grammy në këtë ceremoni.

Foto: Profimedia

Lady Gaga, 2011

Një tjetër paraqitje spektakolare e Lady Gaga në vitin 2011, një moment që askush nuk mund ta humbiste. Ajo u shfaq brenda një veze gjigante, të cilën e mbanin modele meshkuj gjysmë të zhveshur. Në skenë gjatë performancës së saj, ajo doli nga kafazi, e veshur me një fustan të verdhë me një kapele të verdhë me buzë të gjerë.

Foto: Profimedia

Nicki Minaj, 2012

Nicki Minaj bëri çmos që paraqitja e saj e vitit 2012 në Grammy Awards të hynte në histori. Ajo u shfaq me një fustan të gjatë, të kuq saten Versace, të zbukuruar me firmën e stilistit Medusa Head. Ishte mbresëlënëse që ai u shfaq me një partner që ishte imitues i Papës.

Foto: Profimedia

Rihanna, 2015

Rihanna ishte e fundit që mbërriti në tapetin e kuq të çmimeve Grammy 2015. Ajo dukej si një princeshë Disney me një fustan Giambattista Valli. Fustani ishte prej tyl rozë me bel të lartë dhe ajo e kombinoi me një rregullim të thjeshtë flokësh. Më vonë ajo tha se e gjeti fustanin duke kërkuar në internet dhe menjëherë e kuptoi se duhej ta vishte në ceremoni.

Foto: Profimedia

Silo Green, 2017

Silo Green kishte një pamje paksa të çuditshme për çmimet Grammy 2017, kur u shfaq me një fustan ari metalik me një maskë fytyre të frymëzuar nga superheroi dhe doreza të gjata ari. Fansat e tij e njohën alter-egon e tij Gnarly Davidson në pamje.

Foto: Profimedia

Beyonce, 2017

Në të njëjtin vit, 2017, Beyonce zgjodhi gjithashtu ngjyrën e artë si markën e saj për këtë mbrëmje. Ajo dukej mahnitëse në gjendjen e saj të lumtur, e veshur me një fustan të artë të bërë për të nga stilisti Peter Dundes. Në kokë mbante një lloj kurore të frymëzuar nga dielli me një aureolë po ashtu në ar.

Foto: Profimedia

Billy Porter, 2020

Billy Porter arrin të tërheqë gjithmonë vëmendjen në tapetin e kuq, gjë që ishte edhe në vitin 2020. Ai kishte veshur një jumpsuit blu të ndezur dhe një kapelë që kishte një perde me thekë argjendi që hapej me shtypjen e një butoni. Ai mbante rimel blu dhe një gjerdan diamanti rreth qafës.

Foto: Profimedia

Lil Ness X, 2020

Lil Ness X shënoi paraqitjen e tij në çmimet Grammy 2020 me një kostum kauboji ngjyrë rozë Versace.

Foto: Profimedia

FOTO | Të veshurit më mirë dhe më keq në Grammy: Një dekolte dhe një çarje që shkakton dhimbje koke

Edicioni i 65-të i Çmimeve Grammy: Harry Styles, Sam Smith dhe Beyoncé shënuan mbrëmjen

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës