Bujar Osmani ka mbledhur më së shumti nënshkrime deri më tani

Bujar Osmani - Ministër i Punëve të Jashtme / Foto: "Sloboden Pechat", Dragan Mitreski

Pas ditës së parë, nënkryetari i BDI-së dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka mbledhur më së shumti nënshkrime, rreth një e treta e totalit të nënshkrimeve të kërkuara. Ai ka 3.261 nënshkrime.

Në bllokun politik maqedonas, në ditën e parë të mbledhjes së nënshkrimeve, më së shumti ka marrë lideri i ZNAM-së dhe kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski - 1.594.

Profesoresha Vankovska nga Levica ka mbledhur 1.105 nënshkrime, ndërsa kryetari i Karposhit, Stevço Jakimovski, deri më tani 658.

Shifrat janë sipas informacioneve të KSHZ-së, dhe kjo është për territorin e gjithë Maqedonisë, transmeton Kanal5.

 

Afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë po shkon, deri më tani janë në lojë 13 emra

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës