Më së shumti shi ka rënë në Tetovë

Mot me shi / Foto: “Shtypi i Lirë” – Dragan Mitreski

Më së shumti shi gjatë ditëve dhe natës së kaluar në vend ka rënë në Tetovë - 53 litra për metër katror, ​​pasuar nga Popova Shapka me 29 litra, Shkup-Zajçev Rid dhe Kriva Pallanka me 28, Shkup-Petrovec me 15, Mavrovi Anovi me nëntë. litra, Kumanovë, Demir Kapi dhe Pozharanë me dy, Kavadar me një, tregojnë matjet e Administratës për Çështje Hidrometeorologjike (UHMR).

Në gjysmën e parë të natës vendi, sidomos në pjesët veriore ka qenë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie me reshje të dendura shiu, erë të fortë dhe me breshëri. Në gjysmën e dytë të natës atmosfera stabilizohet, kështu që mëngjesin e sotëm kudo është me diell dhe qetësi.

HMRC njofton se moti në mëngjes do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Pasdite do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullimë, lokalisht në formë stuhie me erë të fortë dhe me breshëri. Temperatura maksimale do të arrijë nga 30 deri në 38 gradë, me indeks UV 8.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite në pjesë të luginës do të ketë zhvillim të vranësirave të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 36 gradë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës