Të paktën dy persona humbën jetën në sulmet ruse në Kherson në Ukrainë

Të paktën dy persona vdiqën dhe pesë u plagosën në sulmet ruse në qytetin Kherson në Ukrainën jugore, tha sot në mëngjes guvernatori Oleksandr Prokudin.

“Në këtë moment kemi informacione se dy civilë kanë vdekur”, ka shkruar guvernatori i rajonit Kherson në Telegram.

Ai shtoi se katër persona janë transferuar në spital, ndërsa një civili të lënduar i është dhënë ndihma në vend.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës