Të paktën 4 persona kanë humbur jetën nga shembja e një restoranti në Mallorca

Të paktën 4 persona vdiqën dhe më shumë se 27 u plagosën kur tarraca e një restoranti u shemb në një ndërtesë dykatëshe në ishullin spanjoll të Mallorca, thanë shërbimet e shpëtimit.

Restoranti “Meduza Beach Club” ndodhet në katin përdhesë të godinës Playa de Palma”, sqarohet në një postim në rrjetin social “X”.

Jozyrtarisht, shembja ka ndodhur pasditen e sotme në një restorant që ndodhet në një zonë të njohur për turistët e huaj, raportojnë mediat vendase.

Në vendin e aksidentit janë dërguar disa zjarrfikëse, policë dhe autoambulanca.

Ishujt Balearik janë destinacioni i dytë turistik më i vizituar në Spanjë, pas Katalonjës.

Në vitin 2023, sipas shifrave zyrtare, ato u vizituan nga më shumë se 14 milionë turistë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës