Të paktën 10 persona qëlluan në parkun ujor periferik të Detroitit

Policia e SHBA/ Foto: Chris Howes/Fotografia e vendeve të egra / Alamy / Alamy / Profimedia

Të paktën 10 persona, përfshirë fëmijë, janë qëlluar për vdekje në një park ujor periferik në zonën e Detroitit në Shtetet e Bashkuara, njoftuan agjencitë botërore.

Në vendin e ngjarjes është gjetur arma e përdorur për të shtënat, tha policia. Personi i armatosur ishte një burrë që doli nga një makinë jashtë parkut ujor Brookland Plaza në Rochester Hills, Michigan dhe qëlloi rreth 30 të shtëna me një pistoletë gjysmë automatike Glock 9 mm, tha sherifi i kontesë Oakland, Michael Bouchard.

Rochester Hills ndodhet rreth 50 kilometra në veri të Detroitit. Autori i krimit është në kërkim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës