Qytetet më të këqija në Evropë: Ja cili qytet maqedonas është shpallur i tillë

Lisbona, Dublini dhe Frankfurt / Foto: Pexels

Përmbajtja në platformën Tik Tok mund të jetë shumë frymëzuese, veçanërisht për entuziastët e udhëtimeve dhe ata që duan të studiojnë gjeografinë.

Një numër i madh përdoruesish, tema kryesore e të cilëve janë pikërisht udhëtimet nëpër botë, ndajnë eksperiencat e tyre të udhëtimit në formë video dhe japin sugjerime se çfarë duhet vizituar dhe çfarë jo.

Nga plazhet më të bukura, te gatimet tradicionale më të shijshme – në TikTok do të mësoni gjithçka që ju nevojitet përpara se të vizitoni destinacionin tuaj të ardhshëm.

Marsejë, Francë / Foto: Pexels/Dayana Martínez

Profilin "Harta e Gjeografisë" është një nga më të njohurit që trajton tema në fushën e gjeografisë. Së fundmi, ata publikuan një hartë të qyteteve më të këqija në vendet evropiane dhe shkaktuan një diskutim të nxehtë midis përdoruesve të TikTok.

Surprizat më të mëdha janë Lisbonë (Portugali), Marsejë (Francë), Dublini (Irlandë) dhe Frankfurt (Gjermani).

Krejt papritur, edhe ata e gjetën veten në hartë Белград (Serbi) dhe Varna (Bullgari).

Qyteti rrëzë malit Shar, Tetovë është shpallur qyteti më i keq maqedonas. A jeni dakord me Hartën e Gjeografisë?

@mapofgeography Qyteti më i keq në çdo vend evropian #për ty #fyp #europa #gjeografi #harta ♬ tingull origjinal – MapOfGeography

FOTO | Elena dhe Stefani udhëtojnë së bashku: Një shëtitje dashurie nëpër botë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës