Shpresat e Pobedës nuk arritën të shkruanin histori: Eliminohen nga Coleraine në Ligën e të rinjve

Të rinjtë e Pobedës dështuan në dëshirën për t'u kualifikuar në fazën tjetër të kualifikimit në Ligën e Kampionëve për të rinj.

Pasditen e sotme në Shkup, në qendrën stërvitore “Petar Milosevski”, Pobeda ka luajtur 2:2 ndaj Coleraine, e cila nuk ka mjaftuar për fazën tjetër për shkak të disfatës si mysafir me rezultat 3:2.

Bardhekuqtë sot kaluan në epërsi të hershme me golin e Tosheskit në minutën e 6-të, patën shumë më tepër lojën, dominimin e fushës, disa gjysmë raste dhe më të mirën e Debreshlioskit në minutën e 37-të. Në pjesën e dytë pati shumë pak emocione para portës kundërshtare dhe mysafirët siguruan një depërtim në turin tjetër me dy gola të shpejtë në minutat 82 dhe 87. Në fund, Todoroski me gol nga penalltia shënoi finalen 2-2.

Në fazën tjetër, Coleraine është në pritje të një testi të vështirë dhe një dyshe ndaj Genkut belg.

Formacioni FITUES PËR NDESHJEN E SOT:
Marinovski, Gjorçeski (nga 85 min. Milanoski), Arizankoski, Kovilovski (nga 86 min. Petejchuk), Pop-Antoski, Krsteski (nga 67 min. Varoshanoski), Koçoski, Jakopetrevski (nga 89 min. Nanceski), Debreshlioski, Todoro Tosheski

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.