Në festën e nesërme autobusët do të qarkullojnë si të dielën

Autobusët dykatësh të qytetit JSP në regjistrim / Foto: "Sloboden Pechat" - Dragan Mitreski

Gjatë ditës së nesërme, më 24 maj, në ditën e edukatorëve sllavë të shenjtorëve Kiril dhe Metodi, transporti publik do të funksionojë sipas orarit javor, njofton JSP “Shkup”.

Për qytetarët që duhet të mbushin kartelat “Skopska”, biletaritë në Qendrën e Transportit dhe në Gjorçe Petrov do të jenë në shërbim nga ora 7:14 deri në XNUMX:XNUMX.

Siç informojnë nga JSP, teleferiku do të funksionojë normalisht nga ora 10 deri në 20, me udhëtimin e fundit nga poshtë-lart nga ora 19:19.30 deri në 19.45, pra udhëtimin e fundit nga lart poshtë në orën XNUMX.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës