Në plazh ose në muze: Vendet e preferuara për të bërë dashuri, përveç dhomës së gjumit

Foto: Pexels/Adam Kontor

Nëse ende nuk e kuptoni: Nuk duhet të bëni seks vetëm në dhomën e gjumit, me dyer të mbyllura! Shumë do të bënin gjithçka për të shmangur seksin klasik dhe pozat e mërzitshme mes çarçafëve. raporton Daily Star.

Një sondazh i kryer nga portali "Passport Photo Online" me një mijë të anketuar ka treguar se rreth 80 për qind e tyre besojnë se seksi është më i mirë nëse ndodh jashtë shtëpisë dhe 85 për qind prej tyre i shijojnë më së shumti lojërat seksuale gjatë pushimeve vjetore. .

Rreth 72 për qind e çifteve thonë se kanë më shumë gjasa të përfshihen në eksperimente seksuale gjatë udhëtimit.

Foto: Studio Pexels/cottonbro

Gjysma e të anketuarve thonë se nuk shkojnë me pushime pa lubrifikim (49 për qind), ndërsa të brendshmet seksi janë një "domosdoshmëri" për 46 për qind të të anketuarve. Por është befasues fakti që vetëm 37 për qind e të anketuarve marrin me vete lodra seksi gjatë udhëtimeve të tyre.

Vendi më i zakonshëm për të bërë dashuri gjatë pushimeve nuk është shumë romantik - një dhomë hoteli (75 përqind e të anketuarve), e ndjekur nga dushet ose vaska (65 përqind e të anketuarve). Megjithatë, 60 për qind e të anketuarve duan të bëjnë seks në një tendë, dhe 39 për qind e tyre - në një makinë. Më së shumti fantazojnë seksin në plazh, 49 për qind e tyre duan të bëjnë seks “në natyrë”, dhe 45 për qind janë të gatshëm të rrezikojnë, sepse do të donin të bënin seks në kanoe, në mes të oqeanit/detit. . Gjithashtu, 12 për qind fantazojnë të bëjnë seks në një muze.

Nëntë nga dhjetë të anketuar e vlerësuan seksin si aktivitetin kryesor në një lundrim dhe rezultoi se deri në 40 për qind e grave britanike nën moshën 30 vjeçare kryenin seks brenda një nate me pushime.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës