Mirko Vucinic përballet me katër vjet burg

Foto: EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Ish-përfaqësuesja e Malit të Zi, Mirko Vucinic po përballet me probleme në Itali.

Vucinic akuzohet për evazion fiskal, mediat raportojnë se bëhet fjalë për një shumë prej 13 milionë euro në periudhën 2014-2017, shumë që Vuçinic nuk e ka raportuar tek autoritetet.

Prokuroria italiane kërkon dënimin me katër vite burg për këtë krim. Por është e paqartë pse italianët po e ndjekin Vucinic për një periudhë në të cilën ai nuk luajti në Itali. Në periudhën e përmendur, Vucinic ka veshur fanellën e Al Jazeera në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ky është pikërisht pasuria më e madhe e mbrojtjes së futbollistit, vendimi për çështjen duhet të merret më 19 tetor.

Mirko Vucinic është një emër i madh i futbollit në Itali, sepse në kompeticionin më të fortë italian ai grumbulloi 466 paraqitje, shënoi 155 gola dhe shënoi 70 asistime duke luajtur për Lecce, Juventus dhe Romë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës