Paratë mbërrijnë në katër shenja deri më 31 janar! Ja kujt do t’i “trokasin” paratë në portofol

Foto: Profimedia

Lëvizja retrograde e Mërkurit dhe Venusit na prish planet, por astrologët pohojnë se ka shenja të zodiakut që do të preken më pak nga këto aspekte, ndaj mund të fitojnë para deri në fund të muajit.

Lëvizja retrograde e Mërkurit ndikon negativisht në financat e Demit, Luanit, Binjakëve dhe Virgjëreshës. Prandaj, është mirë që të mos investoni deri në fund të muajit.

Dielli ka hyrë në Ujor, dhe Marsi së shpejti do të hyjë në Bricjap, kështu që me fat financiarisht Ujori, Bricjapi, Shigjetari dhe Peshqit.

Peshqit

Jupiteri në shenjën tuaj ju sjell begati dhe mirëqenie, ndaj mund ta provoni veten në lojërat e fatit. Ardhja e Marsit në Bricjap javën e ardhshme ju sjell bashkëpunim me dikë që është miku juaj, kështu që do të ketë më shumë para për ju.

Shigjetari

Bllokimi në fushën tuaj të dytë ju sjell para nga shumë anë. Jo vetëm që do të merrni dhurata nga të gjitha anët, por gjithashtu do të jeni në gjendje të siguroni veten në planin afatgjatë. Një ofertë biznesi me pagesë më të mirë mbërrin vetëm nga 28 janari!

Ujori

Jupiteri në Peshqit përmirëson gjendjen tuaj financiare. Do të jetë më e lehtë për ju të merrni para të mëdha, kështu që është mirë të kërkoni një rritje. Në çdo rast, financiarisht yjet po punojnë për ju, ndaj deri më 11 maj mund të prisni oferta biznesi më të paguara.

Bricjapi

Dielli te Ujori ju sjell para. Janë para nga një trashëgimi ose nga një sponsorizim. Ndryshe nga shenjat e tjera, nuk mund të prisni më shumë para, por sigurisht që do të vijnë. Afërdita retrograde pengon planet tuaja deri në fund të muajit.

 

 

 

Video e ditës