Shtatëdhjetë e pesë emigrantë të paligjshëm u kapën në bregdetin në perëndim të Turqisë

Migrantët / Foto: MPB

Shtatëdhjetë e pesë emigrantë të paligjshëm u kapën në qytetin Ayvalik në provincën perëndimore turke të Balikesir, ndërsa përpiqeshin të kalonin në ishullin grek të Lesbos, raportoi televizioni shtetëror TRT Haber mbrëmë vonë.

Ekipet e rojes bregdetare turke nisën një operacion pasi zbuluan një grup të dyshimtë njerëzish në bregdetin pranë Ayvalik.

Fillimisht personat u dërguan në Drejtorinë e Rojës Bregdetare në ishullin Kunda turke, ku iu dha ndihma humanitare.

Emigrantët e arrestuar do t'i dorëzohen Drejtorisë së Menaxhimit të Migracionit të Qarkut të Qarkut Balikesir, tha stacioni televiziv.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës