Me kërkesë të Chole, ata biseduan me Kovaçevskin në telefon

Foto: Qeveria e RSM

Me kërkesë të Këshillit të Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Derek ScholeKryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Chole, në prani të zëvendëskryeministrit të Qeverisë për Çështje Evropiane, Bojan Maricic dhe ambasadorit amerikan në vend, Angela Ageler, shpallur nga Qeveria.

Chole falënderoi Republikën e Maqedonisë së Veriut për lidershipin e demonstruar dhe kryeministrin Kovacevski si mikpritës i takimit ndërmjet Serbisë dhe Kosovës në Ohër.

“Kryeministri Kovacevski dhe këshilltari Schole diskutuan për disa çështje aktuale, me fokus në procesin e integrimit evropian të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa përkrahja e vazhdueshme nga SHBA-të për zotimet e shtetit për përmbushjen e kritereve për hyrje në BE, si dhe për sigurimin e stabilitet, prosperitet dhe zhvillim ekonomik në atë rrugë”, njoftoi Qeveria.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës