“Ne jemi larguar nga qeveria, jemi tradhtuar”, thotë Afrim Gashi

Foto: MIA

Kreu i Alternativës, Afrim Gashi, sonte në një paraqitje të ftuar në televizionin “21”, duke folur për vendimin e partisë për largim nga Qeveria, zbuloi se bisedimet mes Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Aleancës për Shqiptarët (AA) kanë zgjatur gjashtë muaj.

Gashi beson se Alternativa është “tradhtuar” nga partnerët e saj në pushtet.

Ishte shumë e qartë se për BDI-në, për shkak të problemeve të brendshme, kombinimi ishte që Aleanca të hynte shqiptarët dhe as AA e as ne të mos mbeteshin në Qeveri”, tha më tej Gashi.

Ai sulmoi edhe një herë Bashkimin Social Demokratik në pushtet, për të cilin tha se ka shkelur marrëveshjen publike për qeverisje të përbashkët që ata kishin nënshkruar.

“Ishte e pakuptueshme në imagjinatën time të mendoj se mund të shkelet një kontratë publike dhe e shkruar”, thotë Gashi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës