MZT nuk dorëzohet dhe ëndërron mbijetesën: Zadari “ra” në “Jane”

Foto: ABA League

Basketbollistet e MZT Shkupit nuk dorëzohen dhe ende besojnë në mbijetesën në ABA ligë, sot në “Jane Sandanski” skuadra e Zarës është mposhtur me 84:80.

Në kombinimin “bardheblu” ishin plus 20 basketbollistë, ai i Shkupit sigurisht krahasuar me atë të Zarës. Por deri në fund të ndeshjes, që ishte një nga ato tre që quhen “të jesh apo të mos jesh”, u frikësuan për fitoren, për mbijetesën në kompeticionin e Adriatikut.

Në fund atë “tepricë” të madhe e mbrojtën “metalët” popullorë, kështu që arritën në fitoren e pestë në ligën ABA.

Kanë mbetur që të fitojnë dy ndeshjet e radhës dhe konkurrenti i tyre, Borac nga Çaçaku, të humbasë të fundit, për të kaluar në play-off.

Mike Caffey me 19 pikë ishte më efektivi te MZT Shkupi, Micoviç shënoi 15, pati 11 kërcime, ndërsa kuzhinier shënoi 14 pikë.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës