MPB me detaje për aksidentin në rrugën Kavadar-Rosoman: Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë

Foto: TPPE Kavadar

Ministria e Brendshme ka dhënë detaje për aksidentin e ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Kavadar-Rosoman në afërsi të fshatit Manastirec. Në aksident kanë marrë pjesë një “Fiat Punto” dhe një “Peugeot”, ku dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë të cilët janë dërguar në spitalin e Kavadarit.

“Sot (28.02.2024) në orën 06.48:53 në stacionin policor të Kavadarit është raportuar se në rrugën rajonale Kavadar – Rosoman, afër fshatit Manastirec, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të veturës “Fiat Punto” me ngjyrë jo gotike. targa me drejtues shtetasin D.K .(23) nga Rosomani dhe automjetin e pasagjerëve “Peugeot” me targa të Kavadarit i drejtuar nga I.D.(21) nga Rosomani. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi D.K. dhe S.P.(XNUMX) nga Rosomani, pasagjer në automjetin “Peugeot”, ndërsa shoferi I.D ka pësuar lëndime fizike, të konstatuara në spitalin e Kavadarit”, njofton MPB.

Një ekip nga OVR Kavadar ka kryer kontroll të vendit.

FOTO | Tre të lënduar në një aksident në rrugën Kavadar-Rosoman

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës