MPB: Është gënjeshtër se të shtunën do të vijnë policët bullgarë në Shkup

Foto: Dimitrij Bogdanovski / Google Maps

Ministria e Punëve të Brendshme i mohon ashpër informacionet që u shfaqën në disa media se policët bullgarë do të kujdesen për sigurinë të shtunën në shënimin e përvjetorit të lindjes së Goce Dellçevit të shtunën në Shkup.

Nga MPB thonë se bëhet fjalë për dezinformim të plotë dhe shtrembërim të fakteve, duke marrë parasysh njoftimet që MPB i ka ndarë me opinionin këto ditë, në prag të festës së ditëlindjes së Goce Dellçevit. si edhe disa vizita mediatike të ministrit të Punëve të Brendshme Oliver Spasovski pikërisht për këtë temë. Ministria thotë se publikimi i dezinformatave të tilla është “i palejueshëm” dhe “i turpshëm”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës