Mourinho porositi 60 pica për fitoren hapëse në Serinë A italiane

Jose Mourinho është trajneri aktual i “ujkut” romak/Foto: EPA-EFE/Clive Brunskill

Futbollistët e Roma me një fitore të ngushtë si mysafirSalernitana hapi sezonin e ri në Seria A., dhe sa shumë do të thoshte ai triumf për të Jose Mourinho çmimi që u dha të gjithëve në ekip pas ndeshjes flet shumë.

Trajneri i Romës ka porositur 60 pica për lojtarët dhe gjithë stafin profesional, duke treguar edhe një herë sesi di të shpërblejë lojtarët dhe kolegët e tij për një punë të kryer.

Kujtojmë, sezonin e kaluar Mourinho bleu atlete për të riun Felix Afeni-Gian, të cilat ishin një dëshirë e madhe e sulmuesit pasi shënoi golin e tij debutues për “Ujkun”.

Ndeshja e radhës e klubit romak në kampionatin italian do të jetë më 22 gusht në shtëpi ndaj Cremonese.

Roma, fituesja e sezonit të kaluar në Ligën e Konferencës, është forcuar nga forca në verë dhe shumë po parashikojnë se mund të sfidojnë Scudetton pas një kohe të gjatë.

Video e ditës