Lakër turshi i fuqishëm - mbron nga kanceri, ndihmon tretjen, forcon imunitetin

Dimri tradicional me të gjitha produktet e mrekullueshme natyrore që përmban janë një thesar i vërtetë për shëndetin e organizmit tonë.

Në mbarë botën, nutricionistët mbrojnë kthimin e traditës, pra për kultivimin natyral të frutave dhe perimeve, si dhe për dimrin e përgatitur siç duhet që na jep kënaqësi të shëndetshme gjatë dimrit.

Lakra turshi është një nga ushqimet më të përdorura në dimër, sepse është e pasur me vitamina dhe minerale (sidomos vitamina C), si dhe me fitonutrientë që krijohen gjatë procesit të fermentimit. Lakra është e pasur me vitaminë C, aleati më i mirë kundër ftohjes, si dhe një antioksidant i fuqishëm - vitamina E. Në të do të gjeni vitaminë K e cila është e rëndësishme për koagulimin e gjakut, si dhe vitamina B. Lakra turshi përmban gjithashtu një vitaminë të rrallë U që ndihmon në trajtimin e ulcerave, të jashtme të lëkurës dhe të brendshme të stomakut dhe duodenit.

Përveç vitaminave, lakra është e pasur me minerale, veçanërisht kalium, kalcium, fosfor, squfur, hekur, bakër, zink dhe magnez.

Lakra e fermentuar është një superushqim, i cili shkrin kilogramët, stimulon imunitetin, është shumë i pasur me lëndë ushqyese, pastron trupin nga toksinat që janë grumbulluar si pasojë e dietës dhe mënyrës së gabuar të jetesës.

Konsumimi i lakër turshi ka një efekt parandalues ​​edhe ndaj kancerit të zorrës së trashë, gjirit, mushkërive dhe mëlçisë. Kjo për shkak se gjatë procesit të acidifikimit formohen izotiocianatet, të cilat kanë një efekt antikancerogjen. Gjithashtu, glukozinolatet në lakër turshi ndihmojnë në aktivizimin e enzimave natyrale antioksidante tek njerëzit, ndërsa flavonoidet mbrojnë muret e arterieve nga dëmtimi.

Lakra turshi freskon dhe zgjon trupin, forcon rezistencën ndaj stresit, stimulon rritjen e qelizave dhe indeve, ndihmon në ndërtimin e kockave, balancon yndyrën, forcon muskujt dhe ndihmon në shkëmbimin e substancave në tru dhe nerva.

Kur hani lakër turshi, shmangni ushqimet e tjera të kripura, pasi ato tashmë përmbajnë shumë kripë. Nëse është shumë i thartë, shtoni patate të freskëta për të thithur aciditetin.

Lëngu i kripur i lakrës është një pije e jashtëzakonshme kundër problemeve me traktin tretës ose ënjtjes së këmbëve. Kripa në kombinim me lëngun e karotës ose panxharit është e mrekullueshme për të gjithë personat që vuajnë nga osteoporoza. Lëngu i lakër turshi ndihmon me ulcerat e stomakut ose inflamacionin e zorrës së trashë. Kripa është një mjet i shkëlqyeshëm për shërim më të shpejtë pas një hangover që ndodh si rezultat i një nate të stuhishme të mbushur me alkool. Përndryshe, shëllira e furnizon trupin me natrium, pastron zorrët dhe përdoret si ilaç kundër kapsllëkut. Përveç kësaj, kombinimi i shëllirës dhe vajit të ullirit është i mirëpritur kundër gurëve në tëmth.

Video e ditës