Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi për ndihmë Turqisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar se sot në mëngjes i ka dërguar mesazhe simpatisë kolegut të tij turk Mevlüt Çavuşoğlu për Turqinë dhe popullin turk dhe ka ofruar ndihmë aty ku ka nevojë, për të cilën tashmë po bëhen përgatitje në vend.

Mëngjesin e sotëm përmes kolegut tim Mevlüt Çavuşoğlu dërgova mesazhe simpatie për Turqinë dhe popullin turk, në të cilat ofrova edhe ndihmën tonë aty ku do të duhej, për të cilën tashmë po bëhen përgatitje në vend. Ne kemi një partneritet të ngushtë dhe afatgjatë me Turqinë që mbështetet në lidhjen e thellë mes popujve të të dy vendeve. Mendimet tona janë me miqtë, vëllezërit dhe motrat tona nga Turqia dhe ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për t'i ndihmuar miqtë tanë në këtë telashe, tha Osmani.

Edhe vendet e rajonit ofruan ndihmë këtë mëngjes.

Rajoni është i bashkuar në mbështetjen e tij për Turqinë

Nga frika e pasgoditjeve të tjera, njerëzit në disa qytete turke janë fshehur në makinat e tyre

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës