Shpresuesit e rinj U21 barazuan kundër Arabisë Saudite

Sot në ndeshjen e dytë të turneut të fortë ndërkombëtar që po zhvillohet në Saint Martin Moor Kombëtarja e re e Maqedonisë deri në 21 vjeç tërhoqi me Arabia Saudite (1: 1).

Kujtojmë se në ndeshjen e parë të turneut në Kroaci, shpresat e Draghi Kanatlarovski triumfuan ndaj përzgjedhjes së Shqipërisë (3:1).

Maqedonia në ndeshjen e sotme ka shansin për të kaluar në avantazh të parë, më saktë në minutën e 40-të nuk ka shënuar penallti. Luka Stankovski.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, rivalët gjuanin për avantazh Faisal El-Hamdi (45').

Barazimi ndodhi pas një ore lojë kur ai shënoi gol për përzgjedhjen tonë Mario Ilievski (60').