Hendbollistet e reja e mposhtën Kosovën në Kampionatin EHF

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll deri në 18 vjeç ka arritur fitoren e dytë për më pak se një orë në Kampionatin EHF që mbahet në Letoni. Viktima e dytë e kadetëve maqedonas ishte përzgjedhja e Kosovës, e cila u mposht me rezultat bindës 39:16.

Hendbollistet maqedonas e filluan ndeshjen keq, i lanë kundërshtarët që të kalojnë në avantazh me 2:7 dhe 4:9, e cila u pasua me ecuri 5:0 nga ekipi i trajnerit Rade Stojanoviq dhe më pas morën në kontroll rezultatin.

Ata kurorëzuan lojën dominuese si në mbrojtje ashtu edhe në sulm në pjesën e parë me një seri 12:2 dhe shkuan në pushim me një rezultat bindës 21:11.

Pjesa e dytë ishte një lojë rutinë për shpresat maqedonase të cilat arritën të rrisin avantazhin dhe në fund të festojnë me 23 gola diferencë bindëse, 39:16.

Hendbollisti më i mirë në ekipin tonë ishte Petkovski me nëntë gola, ndërsa Uzunchev dhe Dimkovski shënuan nga pesë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.