Një polic e re serbe e përfshirë në prostitucion u arrestua pasi u shfaq një video eksplicite

foto: Free Press, arkiv

Pasi pak muaj më parë policia serbe u trondit nga një skandal i madh pas videos së publikuar eksplicite ku shihen dy policë, burrë e grua, identiteti i të resë, e cila u arrestua si pjesë e një rrjeti elitar prostitucioni. u zbulua.

Policja 27-vjeçare nga video eksplicite që tronditi publikun së fundmi u lirua për t'u mbrojtur pasi u ndalua dhe u mor në pyetje sot nën dyshimin për prostitucion, njoftoi ajo. Kurir.rs.

Portali nuk bën me dije nëse është zbuluar se kush është polici në video dhe nëse do të ketë sanksione ndaj tij.

Siç mëson Kurir, kolegët e saj i janë afruar kur ka ardhur për të punuar në komisariatin e Beogradit dhe i kanë thënë të hiqte uniformën dhe të ndërronte. Më pas i kanë vënë prangat dhe e kanë marrë për ta marrë në pyetje.

Dy muaj më parë u shfaq një video ku shihet një police e re duke kënaqur oralisht një kolege në tualetin e një komisariati. Pas publikimit të videos, policia nisi një hetim, i cili çoi në një tjetër vajzë, e cila nuk ishte e punësuar në polici, por ishte anëtare e rrjetit të dyshuar të prostitucionit. Sipas burimeve në polici, ajo dyshohet se ka pranuar se është marrë me prostitucion dhe ka treguar se për kë punonte.

Sipas të njëjtave burime, vajzat merrnin pagesa deri në 1.000 euro nga klientë të pasur, dhe shpesh shiheshin në shoqërinë e personazheve të njohur dhe pjesëmarrësve në reality show.

Video e ditës