Tubimi i BDI-së në Shkup: Osmani kandidat për 9 parti politike dhe katër komunitete

Tubimi i BDI-së në Shkup Foto: Shtypi i lirë: Slobodan Gjuriq

Në shesh janë mbledhur një numër i madh i simpatizantëve të BDI-së dhe kandidatit për president të Bujar Osmanit.

Në sheshin e Shkupit po mbahet tubimi i koalicionit BDI, Fronti Evropian.

Kandidati për president nga Fronti Evropian, Bujar Osmani, tha se ka gjasa reale që të kalojë në raundin e dytë si kandidat shqiptar, pasi siç tha ai është kandidat për nëntë parti politike dhe katër komunitete, të cilat në total bëjnë deri në 47 për qind të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, shqiptarë, turq, boshnjakë dhe romë.

Tubimi i BDI-së
Foto: Sloboden Pechat/ Slobodan Djuric

Në shesh janë mbledhur një numër i madh i simpatizantëve të BDI-së dhe kandidatit për president të Bujar Osmanit.
Në tubim valëviteshin flamuj të disa shteteve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës