Miso Kovach përfundoi në spital: Vajza e tij zbuloi gjendjen e tij shëndetësore

Misho Kovach / Foto: Instagram/Misho Kovach

Këngëtari legjendar Misho Kovacs u shtrua me urgjencë në spital për shkak të dëmtimit të shëndetit. Siç raportohet mediat lokale, vajza e tij Ivana ka zbuluar detajet e gjendjes shëndetësore të këngëtarit.

Domethënë, bëhet fjalë për temperaturë të lartë. Këngëtarja ka përfunduar mbrëmë në KBC Split me ambulancë, ndërsa aktualisht ndodhet në repartin pulmonar. Vajza e tij Ivana ka thënë për mediat se nuk ka pse të shqetësohet.

“Babai im përfundoi në Qendrën Spitalore Klinike në Split sepse kishte temperaturë të lartë”. Asgje serioze. Për të moshuarit që tashmë kanë disa vështirësi si ai, duhet të shkojnë në spital…në mënyrë parandaluese. Nuk është njësoj si me ne njerëzit e shëndetshëm kur kemi temperaturë të lartë. “Mjekët do ta mbajnë për pak kohë dhe më pas do ta lënë të shkojë në shtëpi”, tha Ivana Kovach.

Meqë ra fjala, Micho ishte dashur të performonte natën e Vitit të Ri në Vukovar vitin e kaluar, por duhej të anulonte. Më pas ai pati një temperaturë të lartë. Më pas këngëtari ka thënë se i vjen shumë keq që ka zhgënjyer banorët e Vukovarit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës