Rrjetat janë ende, Maqedonia luan me një lojtar më pak, Todoroski mori karton të kuq

Pas pjesës së parë, nuk ka gol (0:0) në ndeshjen e xhiros së fundit të gjashtë Lidhja e Kombeve ndërmjet përfaqësuesit e Maqedonisë dhe Bullgarisë në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”.

Mbrëmjen e sotme në kryeqytet nuk mungojnë reshjet e shiut, çka sigurisht e vështirëson ndeshjen për të dyja skuadrat.

Ne pamë një fillim të barabartë në 10 minutat e para të takimit në stadiumin tonë më të madh, tifozët dhanë mbështetjen e nevojshme për të përzgjedhurit. përzgjedhësi Blagoja Milevski.

Problemet e mëdha nisën që në minutën e 14-të kur mori karton i kuq në radhët tona Todorosky i cili për shkak të një faulli të ashpër me këmbën e lartë në gju të lojtarit kundërshtar duhej të largohej herët për në dhomën e zhveshjes.

Me këtë ndryshuan planet e trajnerit, pasoi më shumë posedim i topit për bullgarët, të cilët nuk krijuan asnjë rast serioz, por vetëm e kishin më shumë topin në këmbë.

Ishte mjaft e tensionuar në fushë, me faulle nga të dyja palët dhe rastin e parë të mirë për të shënuar gol e patëm në minutën e 25-të kur M. Ristovski gjuajti nga rreth 20 metra, por portieri bullgar Naumov shpëtoi.

Në minutën e 22-të, për shkak të kartonit të kuq, Milevski është dashur të ndryshojë, kështu që Trajkovski ka lënë lojën dhe në vend të tij ka hyrë Ashkovski.